3 april 2026

Groeiende bewustwording van impact op natuur bij grote events

Organisatoren van grote events houden steeds vaker rekening houden met de impact op de natuur van hun event. Aangemoedigd door regelgeving, geprikkeld door vraag vanuit de deelnemers en steeds vaker ook intrinsiek gemotiveerd. Een mooi voorbeeld hiervan is Le Champion, organisator van vele grootschalige sportevents, waaronder het jaarlijkse wandelevent 30 van Zandvoort.

Met jaarlijks 6000 deelnemers heeft het event een hoge voetprint. Le Champion nam de afgelopen jaren al diverse maatregelen om het event duurzamer te organiseren.

Lachende dame in contact met 2 andere dames, biedt hen een emmer aan. op vlag staat te lezen, voeten in het zand, plastic van het strandIn 2025 nam Le Champion contact met ons op. Na een brainstorm besloten we de wandelaars tijdens het wandelen op het strand een emmer en grijper aan te bieden om het afval dat men tegenkwam op het strand op te rapen.

Bij de eerste stempelpost op het strand, bij strandpaviljoen San Blas werd de emmer uitgereikt. Drie kilometer verderop, bij de tweede stempelpost bij strandpaviljoen Parnassia weer ingenomen.

De reacties waren positief. Wandelaars zijn vaak natuurliefhebbers en zij waardeerden de aandacht voor het belang van een schoon strand. Een flink aantal deelnemers was bereid hier ook zelf zich voor in te zetten.

Duurzame medaille

Vanwege dit succes kozen we voor de editie van 2026 voor uitbreiding van de samenwerking. Ook dit keer kregen de wandelaars de keuze om mee te doen aan onze strandschoonmaak en daarnaast om te kiezen voor een duurzame medaille, namelijk een ‘awareness sleutelhanger’ gemaakt van gejut strandafval.

Jouw event ook duurzamer?

Ben je organisator van een groot event en geïnspireerd geraakt? We komen graag met je in contact, mail naar info@juttersgeluk.nl.

2 lachende dames in gele regenjassen op het strand met emmers in de handen en een vlag met de tekst voeten in het zand, plastic van het strand

Foto’s
Header Danny Gooyer
Teams uitreiken en innemen emmers Marco Scheurink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juttersgeluk
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.